LEE JOFA PAOLO MOSCHINO MARTINIQUE PALMYRA WP – GREEN WALLPAPER
Reinvent Your Space, Redefine Your Style.
Retail Price
Sale Price Only
$647.40 Original price was: $647.40.$498.00Current price is: $498.00.
Per Roll
1 in stock
Samples and Free shipping promotion on orders over $199.99
Promotion only within the United States excluding Alaska, Guam, Hawaii, Micronesia, Palau, Puerto Rico, and U.S. Virgin Islands.
Promotion for a limited time only.
Wallpaper Calculator
Feet
Feet
Total Area: Sq Ft
Total Rolls:
*This calculator is for estimation purposes only, please note we have included a 10% waste factor. Different designs may require varying quantities depending on match type, and this calculator does not take into consideration doors or windows. Please consult a professional wallpaper installer before placing an order, as bestupholsteryfabric.com will not be responsible for overage or shortage based on this estimation.
Wallpaper Specifications
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Collection | Martinique |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In United Kingdom |
| General Delivery If Not In Stock | 2 – 3 Wks if Stock at Mill |
| Finish | Pretrimmed |
| Railroaded | No |
| Designer | Paolo Moschino |
| Notes | Coordinating Print 2020157 |
| Note | Priced And Sold By The 11 Yard Roll |
| Composition | Non Woven – 100% |
| Width | 26.75 in (67.95 cm) |
| Vertical Repeat | 10 in (25.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 9 in (22.86 cm) |
| Wallcovering Area | 73.56 Square Feet |
Wallpaper Characteristics
| Pattern | Stripes |
|---|---|
| Cleaning Code | Wallcovering |
Certification Letters
Sample Books
Categories: gray, Gray Wallpaper, Green, Green Wallpaper, Kravet, LEE JOFA PAOLO MOSCHINO MARTINIQUE, Wall paper, Wallcoverings, Wallpaper, white, White Wallpaper
SKU: P2022108.3.0
Tags: gray Gray Wallpaper Green Green Wallpaper Kravet LEE JOFA PAOLO MOSCHINO MARTINIQUE Wall paper Wallcoverings wallpaper white White Wallpaper
Related Products
-
United Fabrics LUSH 58 Pickle$109.56Original price was: $109.56.$84.28Current price is: $84.28. -
United Fabrics TIDBIT 56 Moss$97.37Original price was: $97.37.$74.90Current price is: $74.90. -
United Fabrics CORDA 56 Moss$73.00Original price was: $73.00.$56.15Current price is: $56.15.
